رپورتاژ آگهی و سئو
رپورتاژ آگهی و تاثیر آن بر سئو سایت
19/05/1398
تولید محتوا برای رپورتاژ آگهی
چگونگی نوشتن و یا تولید محتوا برای رپورتاژ آگهی
19/05/1398

رپورتاژ آگهی همچنان در صدر بهترین ابزارهای سئو

رپورتاژ آگهی بهترین ابزار سئو

بر اساس آمار الکسا، سایت های خبری در صدر فهرست ۵۰۰ سایت پربازدید ایران جای گرفته اند. سایت ورزش سه در رتبه ۴ ، جام نیوز ۱۷، عصر ایران ۱۸، باشگاه خبرنگاران جوان ۱۹، خبرگزاری فارس۲۰، پایگاه خبری فرارو ۲۳، خبرگزاری ایسنا ۲۷، خبرگزاری تسنیم ۳۳، سایت دنیای اقتصاد۳۴، خبرگزاری مهر۳۶، و خبرگزاری تابناک در جایگاه ۴۸ از این فهرست جای می گیرند. کاربران این سایت ها، روزانه بطور میانگین حدود ۴ تا ۸ دقیقه را به مطالعه و مرور اخبار هر یک از این پایگاه های خبری اختصاص می‌دهند.  طی سال های اخیر، با افزایش روز افزون کاربران سایت های خبری و افزایش اعتماد عمومی به منابع رسمی ، رپورتاژ خبری و یا رپورتاژ آگهی به یکی از اصلی ترین منابع درآمدی آنها تبدیل شد.  تاثیر رپورتاژ بر سئوی سایت‌ها به حدی بود که تا پیش از سال ۲۰۱۳ بهره گیری از آن به عنوان یکی از سریع‌ترین و مطمئن ترین روش های سئو مطرح و یکی از الزامات اساسی دیجیتال مارکتینگ شناخته می‌شد.

رتبه‌ و ارزش بسیار بالای سایت‌های خبری برای گوگل سبب می‌شد که لینک‌های درج شده در میان مطالب آنها دارای ارزش و اعتبار قابل توجهی باشند. اعتباری که سبب می‌شد سایت‌های تجاری به واسطه‌ی آن ره صد ساله را یک شبه بپیمایند. سوء استفاده گسترده‌ی سایت‌های خبری و خرید و فروش لینک سبب شد تا بخش مقابله با اسپمینگ گوگل سیاست های ویژه ای را بر محدود کردن آنها در پیش بگیرد. گوگل ابتدا با جریمه کردن سایت های خبری متخلف و سایت‌های تجاری مرتبط با آنها واکنش قاطعانه‌ای را از خود نشان داد. پس از این مرحله گوگل از آنها خواست تا در هنگام درج ریپورتاژ آگهی از از تگ‌ HTML خاصی برای خنثی سازی لینک‌ها استفاده کنند. در این روش با درج عبارت Nofollow در کد مربوط به آدرس دهی لینک ها، هوش مصنوعی گوگل اثر مثبت لینک‌های درج شده در متن را خنثی می‌کند. یک ریپورتاژ آگهی بطور میانگین چیزی در حدود ۲ تا ۵ لینک را در خود جای می‌دهد. لینک ‌هایی که دیگر اثر مستقیمی بر سئوی سایت های تجاری ندارند.

آیا رپورتاژ آگهی هنوز هم موثر است؟

پاسخ به این سوال ساده است، بله. رپورتاژ آگهی ها هنوز هم می‌توانند نقش بسیار موثری در سئوی سایت‌ها داشته باشند. اما شرایط نسبت به گذشته به کلی تغییر کرده است.  شما در سال های گذشته با انتشار یک رپرتاژ معمولی یا غیر حرفه ای و به صرف پرداخت مبلغ مشخصی بابت خرید Backlink می توانستید هوش مصنوعی گوگل را فریب بدهید. دیده شدن و یا حتی دیده نشدن متن نیز هیچ تاثیری در روند کاری شما نداشت. اما در شرایط فعلی، تعیین موضوع، عنوان، نوع نگارش و حتی نحوه ی توزیع آن نیز به مساله ای بسیار تخصصی و پیچیده ای تبدیل شده است.  گروه‌های با سابقه و مجربی همچون « تهران دید » که بطور تخصصی به خدمات رپورتاژ آگهی می‌پردازند، با تلفیق تخصص‌های فنی در حوزه‌ی سئو و تکنیک‌های خلاقانه‌ی گزارش نویسی امکان استفاده از ظرفیت‌های رپورتاژ را در سئوی سایت‌های تجاری همچنان فعال و موثر نگه داشته اند.

در شرایط فعلی رپورتاژ آگهی چگونه می‌تواند موثر باشد؟

الگوریتم های گوگل هر روز در حال تغییر هستند. تغییراتی که به ارائه ی سرویس مطلوب و نتایج دقیق تر به کاربران منجر می‌شوند.  در میان الگوریتم های نسبتا جدید گوگل، مکث کاربران در صفحات و بازدید از سایر صفحات مرتبط هر روز ارزش و ضرایب بالاتری می‌گیرند. گوگل در تلاش است تا با کاهش ضرایب مربوط به Backlink و سایر معیارهای کمی، بیشتر به رفتار کاربر در سایت های میزبان استناد نماید. اصلی ترین مساله در کسب امتیازات یاد شده، جذب مخاطب است. مخاطبی که نه بطور ناخواسته، بلکه با میل و رغبت بر روی لینک شما کلیک کند. یکیک رپورتاژ آگهی پرکشش پرکشش و جذاب علاوه بر اینکه می‌تواند زمینه ساز اعتماد در مخاطب و کسب خوش نامی برای برند شما باشد، این ظرفیت را دارد تا کاربران زیادی را به سایت شما بکشاند. تجربه و تخصص گروه هایی همچون« تهران دید » که بطور ویژه بر این موضوع تمرکز دارند بدون شک ریسک هزینه‌های تبلیغاتی شما را به حداقل ممکن خواهد رساند.

رپورتاژ شما باید مخاطب را وادار به واکنش و تعامل کند!

طراحی call to action از جمله موارد بسیار پیچیده و حساس در حوزه ی دیجیتال مارکتینگ است که اشراف و تبحر بالا در تدوین آن می‌تواند درصد موفقیت شما را بطور چشم گیری افزایش دهد. بطور حتم طراحی یک یا چند call to action مناسب در متن رپورتاژ آگهی چالش بسیار بزرگی است که انجام آن از عهده ی هرکسی ساخته نیست .  بدون بهره گیری هوشمندانه از این شگرد، رپورتاژ آگهی صرفا یک عمل خنثی و یک برنامه ی بی ثمر و بی فایده خواهد بود. برنامه ای که می‌تواند هزینه‌های نسبتا بالایی را نیز به شما تحمیل کند. از اینرو می‌بایست پیش از اقدام برای پیاده سازی آن به عنوان یک اهرم در سئو از مشاوره ی گروه های تخصصی در این حوزه بهره گرفت.

به خاطر داشته باشید که در این مبحث، حتی تعیین موضوعات و عناوین نیز نیازمند بهره گیری و استفاده از آنالیزهای دقیق و بررسی های کارشناسی دارند. بنابراین، توصیه می‌شود، نه تنها اجرای این فرآیند، بلکه برنامه ریزی را در کلیه سطوح آن به کارشناسان مربوطه واگذار کنید

دیدگاه ها بسته شده است