رپورتاژ آگهی
17/04/1398

کمپین رپورتاژ آگهی

امروزه با توجه به اینکه میزان نفوذ فضای اینترنت در میان افراد جامعه به بالاترین سطح خود رسیده است، استفاده از بستر اینترنت توسط صاحبان کسب و کارها، برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود به یک امر ضروری تبدیل شده است. ضرورت این امر تا حدی است که صاحبان کسب و کارها برای موفقیت در این بازار رقابتی باید از روش ها و شیوه های نوینی برای جذب مخاطبان و تبدیل آن ها به مشتری دائمی خود استفاده کنند. دقیقا همینجاست که استفاده از ابزارهای متناسب با بستر اینترنت و وب کاربردی می شود. در این مقاله ما یکی از مهمترین زیر سیستم های دیجیتال مارکتینگ به نام کمپین رپورتاژ آگهی را برای شما معرفی میکنیم تا شما هوشمندانه و با آگاهی کامل بتوانید از آن در جهت ارتقای کسب و کار خود استفاده کنید.

رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی یا رپورتاژ خبری یک خبر تبلیغاتی است که برای معرفی خدمات و یا محصولات یک کسب و کار در فالب یک مقاله، مصاحبه و یا گزارش نوشته میشود و در سایت های خبری پربازدید و معتبر، جهت بازدید مخاطبان و جذب آنان انتشار میابد. در واقع رپورتاژ آگهی یکی از بهترین و موثرترین شیوه های تبلیغاتی در دنیای اینترنت است. زمانیکه شما یک رپورتاژ خبری را در خبرگزاری ها و سایت های معتبر منتشر میکنید نه تنها آگاهی کاربران نسبت به کسب و کار شما بیشتر میشود، بلکه شما از طریق آن متن، بک لینک هایی دریافت میکنید که میتواند در افزایش رتبه سایت شما در موتورهای جستجو و در نتیجه پیشرفت سئو سایتتان بسیار موثر باشد.

کمپین رپورتاژ آگهی نوعی تبلیغ غیر مستقیم است و همین غیر مستقیم بودن آن، تاثیر بیشتر و عمیق تری را نسبت به یک آگهی تبلیغاتی در مخاطب ایجاد میکند. تحقیقات نشان داده که تمایل خواننده‌ها برای خواندن یک رپورتاژ خبری ۵۰۰ برابر یک آگهی تبلیغاتی است. چرا که هر چه یک متن خبری با عنوان های جذاب تری نوشته شده باشد، شما در هنگام مواجهه با آن جذب شده و اشتیاق بیشتری پیدا میکنید که کل آن متن را بخوانید. نحوه تبلیغات در این متن ها به قدری زیرکانه است که اعتماد مخاطب را جلب میکند و شما در انتهای متن بدون آن که خودتان متوجه باشید، میبینید که تمایلی دورنی برای استفاده از خدمات و یا محصولات آن شرکت خاص را دارید.

امروزه بسیاری از برندهای مطرح دنیا به دلیل تاثیرگذاری بالای رپورتاژ خبری، از آن برای معرفی محصولات و یا خدمات خود استفاده میکنند. علاوه بر این، کسب و کارهای نوپایی که در مرحله برندسازی هستند نیز میتوانند از این روش برای تسریع در پروسه برندسازی خود استفاده کنند.

 چگونه رپرتاژ آگهی میتواند سبب بهبود رتبه سایت من در گوگل شود؟

این سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده باشد و در پاسخ به آن باید گفت: براساس آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل، دریافت لینک فالو از طریق انتشار مطلبی مرتبط در سایت هایی که آتوریتی بالایی دارند و از بازدید خوبی هم برخوردار هستند؛ تاثیر بسزایی در افزایش رتبه سئو سایت شما در نتایج گوگل دارد. فرق اساسی این روش با خرید بک لینک در این است که شما با خرید بک لینک برای مدت زمان کوتاهی میتوانید از سایت های مختلف به سایت خودتان لینک دریافت کنید و پس از مدتی تمامی بک لینک ها پاک شده و رتبه سایت شما هم به همان نسبت کاهش میابد. همچنین این احتمال وجود دارد که سایت شما بدلیل خرید بک لینک و استفاده از روش های سئو کلاه سیاه، دچار جریمه شود.

اما در روش رپرتاژ آگهی شما در محتوای خود تعداد سه تا پنج کلمه کلیدی لینک فالو از سایت های معتبر دریافت میکنید که این لینک ها محدود به زمان خاصی نیستند و برای همیشه در آن سایت ها باقی میمانند و در واقع یک تبلیغ دائمی برای شما به حساب می آیند. لازم به ذکر است که این روش به هیچ وجه تناقضی با الگوریتم ها و اصول سئو ندارد و بالعکس در جهت بهبود آن نیز عمل میکند.

نکات مهم برای تاثیرگذاری بیشتر رپورتاژ آگهی

مهمترین نکته نحوه نگارش رپورتاژ آگهی است. متن یک رپورتاژ باید براساس نوع مخاطبان وبسایت منتشر کننده و توسط یک تیم متخصص که دارای خبرنگاران حرفه ای، مشاوران بازاریابی و برندینگ و متخصصین سئو است، نوشته شود تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد. پس از آماده شدن متن باید آن را در خبرگزاری ها و سایت های خبری معتبر و پربازدید منتشر کنید تا دیده شود.

انجام مراحل گفته شده زمان بر است و برای اینکه تاثیرگذاری بالایی داشته باشد، باید توسط افراد متخصص انجام شود. شرکت دیجیتال مارکتینگ تهران دید، یکی از برترین شرکت های موجود در این زمینه است. این شرکت طرف قرارداد تمامی وب سایت ها و خبرگزاری های بزرگ فارسی است. و دارای خدماتی چون مشاوره، تولید محتوای حرفه ای بر اساس اصول سئو و بازاریابی، انتشار رپورتاژ آگهی در بیش از ۱۰۰ سایت خبری معتبر همراه با تصویر و لینک کلمه های کلیدی، کمپین رپورتاژ آگهی در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری تخصصی و معتبر ایران است. شما میتوانید از خدمات این شرکت در جهت ارتقای کسب و کار خود و برندسازی استفاده نمایید.

دیدگاه ها بسته شده است